Blues band

Kontakt


Facebook

© 2009-2017 JBP

Ročník 2012

Začali jsme křestem

Ti, jenž sledují dění kolem Moribundu očekávali tuto událost už od roku 2009, kdy jsme se rozhodli natočit nějaké vlastní skladby pro reklamní účely. Postupem času z této myšlenky sešlo, a začal se sbírat materiál na kompletní CD.

Booklet CD Bez šance

Je to vlastně autorské dílo Petra Vitáska, protože veškerá hudba pochází z jeho dílny, a texty až na jednu výjimku také. Všechny skladby byly natočeny ve studiu vybudovaném v areálu Rock and Roll Garage v Ostravě-Martinově. Zvuk byl od začátku až do konce v réžii skutečného mistra zvuku Petra Slezáka, který vdechl nahrávkám takovou atmosféru, jakou jsme si netroufali před natáčením ani představit. Poslední tři skladby jsme točili ještě v lednu tohoto roku, a Petru Vitáskovi se podařilo vše zorganizovat tak, abychom mohli 9. března v Parníku CD pokřtít.

Role kmotra se ujal věhlasný ostravský rock and rollový guru Marcel Woodman, jemuž patří výše zmíněné nahrávací studio. Samozřejmě jsme si pro tuto událost domluvili společné hudení, neb blues a rock and roll jsou k sobě něco jako otec se synem. Snad jsme přítomné posluchače přesvědčili, že i rozverné muzicírování nám není cizí. Bylo to příjemné zpestření večera, moc jsme si to užili a z reakcí publika soudím, že jsme v tom nebyli sami.

Za několik let působení Moribundu se s námi na jednom pódiu objevila celá řada hostů. Kdybychom si je pozvali všechny, asi bychom se k naši muzice nedostali. Pravdou také je, že se nám spousta z nich omlouvala z neúčasti jejíchž příčinou byly závazky na jiných pódiích, a to se nedá nic dělat, protože jak každý muzikant ví, kšeft je věc svatá. Kromě již zmíněného ostříleného barda Marcela Woodmana se s námi na jednom jevišti objevili mladí umělci, kteří mají svou kariéru ještě před sebou, a jen na nich záleží, jak s tím naloží. Moribundus osvěžil Aleš Matoga, patnáctiletý vítěz soutěže „Setkání kytaristů“. Kromě něj si s námi zazpívaly ještě dvě mladé ženy: kytaristka a zpěvačka Eliška Mrázová, jež si dokonce k našim písním napsala anglické texty, a cellistka Tereza Kovalová, která kromě výhry ve výročních cenách Anděl 2010 v kategorii objev roku s kapelou Republic of Two, spolupracuje s Vladivojnou La Chiou. Možná vám tato jména ještě nic neříkají, ale vraťme se na toto místo za pár let a uvidíme. Také jim patří dík za příjemné zpestření večera.

Jak přítomní záhy zjistili, koncertu se nemohl ze zdravotních důvodů zúčastnit náš dvorní foukač Oskar. Byla to velká škoda, protože po práci ve studiu je křest jakousi odměnou za práci. Doufáme, že se z toho co nejdříve vylíže, a bude nám opět k dispozici. Na křtu byl zastoupen neméně známým a rovněž zdatným foukačem Milanem Skácelíkem, kterému patří náš obdiv za nastudování poměrně náročných partů. Děkujeme Milane!!!

Všem návštěvníkům, kteří se zúčastnili tohoto křtu ještě dodatečně děkujeme za vynikající kulisu, která byla neskutečná od začátku až do samotného konce koncertu, přestože bylo hodně narváno a o pohodlí se rozhodně nedalo mluvit. Tímto také děkujeme personálu klubu za organizační zvládnutí tolika hostů a už se těšíme na další plavbu v Parníku 22. června.

JBP, 12.03.2012

jdi na začátek stránky