Blues band

Kontakt


Facebook

© 2009-2017 JBP

Ročník 2011

Vstříc letošní derniéře

Poslední dva měsíce jsou pro nás ve znamení dvou přehlídek a dvou koncertů. Vím, že koncertní frekvence jiných kapel bývá většinou vyšší, ale blues nepatří mezi většinové žánry a zájem pořadatelů tomu zákonitě odpovídá. O to více si ale vychutnáváme chvíle na jevišti, protože naši posluchači většinou ví co je čeká, a my se z úcty k nim snažíme nezabřednout do stereotypu.

První listopadovou akcí byl 4. ročník blues & rockového festivalu v martinovské RnR Garáži, kde se dramaturgie nebála nabídnout pestrou paletu hudebních stylů. Účinkující se samozřejmě znali, protože se pohybují v těchto vodách hezkou řádku let a mnohokrát stáli na jednom jevišti. Trochu nás jen mrzí slabá návštěvnost, ale toto nedáváme za vinu pořadatelům, protože akce byla vzorně propagována.

Dalším počinem byl nedělní, ani ne hodinový koncert na festivalu „Setkání kytaristů 2011” v ostravském multižánrovém centru CoolTour. Hráli jsme tam poprvé a troufám si říct, že se o tomto centru bude mluvit čím dál více - byli jsme z tohoto prostředí příjemně překvapeni.

Tradičním místem na setkání s příznivci bluesu z Havířova a okolí je Jazz Club Havířov. Tady s námi opět hostovala mladá talentnice Eliška Mrázová, která i zde zaslouženě sklidila úpřimné ovace návštěvníků. Koncert jsme poprvé rozdělili na tři tématicky různé bloky a zdá se, že to byl po dramaturgické stránce dobrý tah.

Rok utekl jako voda a nás čeká poslední koncert roku 2011, kde jinde než v ostravském Parníku. Bohužel ho s námi neabsolvuje Oskar, protože byl opět schvácen moribundem. Naštěstí se jeho partu ujal věhlasný foukač Milan Skácelík, který s námi absolvoval celý závěr této sezóny. Postu se zhostil s nebývalým nadhledem, a za to mu patří naše uznání a dík. Pokud si v pátek 16. prosince vyšetříte večer trochu času, stavte se do Parníku. Uslyšíte pár nových skladbiček a věřím, že si v předvánočním shonu trochu odpočinete. Těší se na vás Moribundus s milým hostem.

JBP, 06.12.2011

A opět v Parníku

Parník

Tak prázdniny už máme úspěšně za sebou. Po návratu z lázní, ozdravoven, chorobinců a různých rehabilitačních ústavů, kde jsme my, členové skupiny Moribundus opět načerpali nové síly do další tvůrčí práce, začalo naše podzimní působení na poli kulturním, koncertem v oblíbeném Parníku. Publikum nás přivítalo moc hezky. Už od první písničky se ozýval spontánní potlesk, který se postupem času stupňoval. Obzvláště velké ovace sklidil náš host, kterým byl tentokrát čtrnáctiletý kytarista Aleš Matoga, (mimochodem je to můj žák ze ZUŠ), při jehož sólech publikum doslova jásalo. Pohoda a úžasná atmosféra provázela celý koncert a působila jako balzám na naše vetché organizmy, kteréžto se díky tomuto jejímu blahodárnému působení vypjaly k maximálně možným výkonům. Za to Vám přátelé moc děkujeme, přejeme všechno dobré a těšíme se na setkání s Vámi na některém z našich dalších koncertů. Třeba 20. listopadu na Černé louce nebo 26. listopadu v Jazz Clubu v Havířově.

Na shledanou přátelé! A vězte, že „zdravé nás nedostanou”!

PV, 26.09.2011

Zdravím všechny příznivce skupiny Moribundus!

Jak jste si jistě povšimli, již delší dobu se na našich stránkách neobjevil žádný článek, který by Vás informoval, co nového se v naší kapele událo, případně jaké nové choroby hudebníci prodělali. Naštěstí to nebylo způsobeno již zmíněnými chorobami, ale toliko faktem, že všichni členové kapely byli natolik zaneprázdněni jinými povinnostmi, že jim už na napsání článku prostě nezbyl čas.

Během této doby ovšem kapela nezahálela. Kromě tradičních koncertů v Parníku a havířovském Jazz Clubu, jsme si zahráli také třeba na „Dnech americké kultury“ v Hlučině nebo na Blues festivalu v Garáži Marcela Woodmana. Vystoupili s námi jako hosté i někteří talentovaní mladí hudebníci a zpěváci, jako např. skupina „Bluesband“ ze ZUŠ Ostrava-M. Hory nebo zpěvačka Eliška Mrázová, která sklidila mimořádný potlesk publika.

Zatím posledním našim počinem byl koncert v Parníku, v pátek 24. června. I když účast byla tentokrát poněkud menší, atmosféra byla výborná. Lidi se dobře bavili a odměňovali potleskem každé pěkné sólo nebo povedenou písničku. A my jsme si to užívali. Myslím, že to byla důstojná tečka za první polovinou roku a můžeme se teď s dobrým pocitem rozjet do lázní, na dovolené a všeliké ozdravné pobyty aby nás ten „moribundus“ nezdolal a my mohli v relativním zdraví zase koncertovat a konečně taky dodělat to cédéčko, které už dva roky slibujeme.

Mějte se moc hezky a vězte, že: „Zdravé nás nedostanou“. Na shledanou na některém z dalších koncertů se těší Petr a skupina „MORIBUNDUS“.

PV, 28.06.2011

jdi na začátek stránky