Blues band

Kontakt


Facebook

© 2009-2017 JBP

Ročník 2009

Moribundus dělá čest svému názvu

Vážení příznivci, s politováním vám musím oznámit, že se havířovský koncert z důvodu ochoření chřipkou Martina a Petra odkládá na sobotu 16. ledna 2010. V telefonu, když mi toto oznamovali, jsem nezaznamenal chrochtání, takže buďte klidní, do ledna se určitě uzdraví, ledaže by moribundus nezařádil jinak.

JBP, 19.11.2009

Moribundus po prázdninách

Při pohledu do sekce „Novinky“, kde na mě ještě vykoukla podsekce s krásným názvem „Aktuální články“, jsem se trochu zarazil nad datem posledního z nich. Pravda, moc aktuální mi to zrovna nepřipadá. Od tohoto data jsme odehráli dva koncerty v Ostravě, po jednom v Opavě, Jistebníku a poslední koncert jsme odehráli v Nošovicích, ze kterého máme na stránkách dokonce pár fotek. Koncerty to byly skvělé, všude bylo výborné publikum a dodatečně ještě všechny účastníky koncertů zdravíme a těšíme se na další setkání.

V průběhu prázdnin jsme kromě podstoupivších lázeňských pobytů a jiných zdraví prospěšných aktivit dotočili a domíchali první skladby z připravovaného alba „Bez šance“, jejichž ukázky naleznete v sekci „Audio & Video“. Dovolil bych si také vás, návštěvníky našich stránek, požádat o zodpovězení anketní otázky, která ukázka se Vám líbí nejvíce. Je totiž zajímavé sledovat, jaký rozdíl je mezi názorem kapely a posluchači ohledně favorizovaných nahrávek.

Po vzoru jiných kapel, které mají své webové stránky, jsem také místo sekce „Fórum“ vytvořil sekci „Návštěvní kniha“, kde od vás očekáváme bezprostřední reakce na naše koncerty, výhrady či připomínky k jakémukoliv dění kolem naší kapely nebo kolem našich stránek. Předem upozorňuji, že vulgarity budu okamžitě mazat, ale slušně napsanou kritiku budeme pouze komentovat. Nemusím snad zdůrazňovat, že slova chvály zde budou viset na věky.

A konečně vás také zvu na páteční koncert v Parníku, na kterém jsme si pro vás připravili několik překvapení. Začínáme klasicky ve 20:00 hodin, ale jak jistě víte, kdo dřív přijde, ten lépe sedí.

JBP, 15.09.2009

Moribundus ve studiu

studio Woodman, květen 2009

Po třech letech jsme se rozhodli opět navštívit nahrávací studio. Když jsme totiž dávali do rádií naše demo z roku 2006, na kterém jsme se prezentovali skladbami nacházejícími se v sekci „Audio & Video“, byli jsme vyzváni, abychom dodali něco čerstvého a pokud možno autorského. Uznali jsme to a začali jsme jednat se sponzory a studiem Woodman, které se nachází přímo v areálu Rock and Roll Garage v Ostravě-Martinově. Dnes jsme natočili základy ke čtyřem Petrovým skladbám - Bez šance, Pípa a Ty, Moribundus blues a Houmlesák. Nahrávání má pod palcem mistr nad mistry, zvukař par excellence Petr Slezák, takže se je, myslím, na co těšit. Zítra budeme pokračovat v dotáčkách kytary a zpěvu, ale Oskar, kterého přemohl moribundus, bude natáčet až se zotaví. S klávesovými party si Libor pohraje doma v klidu a až to bude všechno pohromadě, začne se míchat. Termín bohužel neznáme, záleží na mnoha okolnostech, ale ihned potom vystavíme ukázky na našich stránkách.

JBP, 23.05.2009

Všehochuť

Takto byl označen nezávisle na sobě několika lidmi letošní druhý koncert Moribundu v Parníku. Zazněly tady skladby bluesové, swingové, jazzové, ale zazněl zde taky starý poctivý hard-rock. Jazz a swing měl na repertoáru náš host, který měl s námi premiéru na konci roku 2007, Tereza Kovalová. Bylo to pro nás i pro spoustu posluchačů příjemné zpestření a hlavně to byla taková exkurze do jiného světa. Jelikož na Moribundus chodí do Parníku (a nejen tam) spousta fajnšmekrů, kteří navštěvují koncerty různých žánrů, byla oceněna hlavně schopnost kapely tyto styly zvládnout. Mluvil jsem po koncertě mimo jiné i s přáteli z Prahy, kteří pochopitelně navštěvují různé kluby v matičce měst a velice mě potěšila jejich chvála na Moribundus. Takto multižánrově se tam během jednoho koncertu údajně nehraje. Přestože spousta lidí odjela na velikonoční prázdniny pryč z města, návštěvnost nás velice potěšila. Koncert jsme asi o půlhodinku protáhli, ale jelikož se společnost bavila, nedalo se jinak. Příští Parník bude v pátek 5. června, takže si to už poznamenejte do svých diářů.
P.S. Kdyby se našel fotograf, který by se chtěl podělit o své fotky, nechť mi je, prosím, pošle e-mailem (v levém sloupečku).

JBP, 13.04.2009

Premiéra 2009

Parník leden 2009

Je 14 dní po letošní premiéře a i když jsem si naivně myslel, že své pocity z koncertu konečně vyjádří také jiný člen Moribundu než já, dočkal jsem se jen urputného mlčení a tak mi nezbývá než se chytit pomyslného pera a podělit se s vámi zase alespoň o své postřehy. Stalo se, že několik návštěvníků muselo během koncertu stát, protože v Parníku jednoduše chyběly židle. Taky zde padly návrhy, aby jsme se příště přesunuli do Fabriku, ale to by asi nebylo dobré. Parník má své kouzlo a nám se tam dobře hraje. Můžeme vám jenom doporučit, abyste příště přišli o něco dříve. Při přípravě repertoáru jsem byl trochu nesvůj, když Petr přišel s poměrně dlouhou unplugged částí - přece jenom patřím k rockovější části kapely, ale hodně lidí si to pochvalovalo, takže s odstupem to musím hodnotit jako dobrý tah. Ke zdárnému průběhu koncertu přispěl taky nemalou měrou zvukař Franta Bača, na kterém se mi kromě jiného líbí, že se to nebojí trochu osolit, samozřejmě při zachování nadstandardní kvality. Příští termín Parníku je 10. dubna opět od 20:00. Je to sice pátek před Velikonocema, ale chystáme překvapení, takže jste srdečně zváni.

JBP, 30.01.2009

Naši milí příznivci

Chceme vám všem poděkovat za přízeň, kterou jste nám věnovali v roce 2008. Přejeme vám hodně zdraví a úspěchů v roce 2009 a těšíme na další setkání s vámi na našich koncertech.

JBP, 02.01.2009

jdi na začátek stránky