Blues band

Kontakt


Facebook

© 2009-2017 JBP

Ročník 2008

Zakončení sezóny

proběhlo poprvé netradičně v baště opavských hudebních fajnšmekrů, ve Vinárně u Přemka. Měli jsme tam hrát už několikrát v minulosti, ale zdravotní stav nám to umožnil až nyní. Koncert byl komornější, ale o to srdečnější. Martin si poprvé vychutnal „standing ovation“ a myslím, že mu to docela zachutnalo. S majitelem (a kytaristou) Vladimírem Burdou jsme se předběžně domluvili, že si to zopakujeme na jaře příštího roku. Už se těšíme.

JBP, 28.11.2008

Ve Stolárně společně s Progres 2

Stolárna říjen 2008

Abych pravdu řekl, o havířovské Stolárně jsem donedávna ještě neslyšel. Byl jsem proto trochu překvapen, když mi Libor Šipulů volal, že se tam mám domluvit ohledně společného koncertu s legendárním Progresem. Když už bylo vše domluvené, začali jsme mít obavy, jak nás příznivci Progresu přijmou. Přece jenom jsme žánrově trošku jinde... Když jsme ale ještě před koncertem viděli příchozivši návštěvníky, obavy se rozplynuly. Ten večer jsme si užili hned dvakrát. Poprvé to bylo při našem vystoupení, kdy nám zcela zaplněná Stolárna vytvořila nádhernou kulisu, za kterou musíme ještě jednou poděkovat. A podruhé, když po nás nastoupivši Progres 2 předvedl průřez ze své tvorby a to byl, alespoň pro mě, silný zážitek. Škoda, že jsme po koncertě neměli čas spolu více pokecat.

JBP, 01.11.2008

Parník ve znamení rocku

Parník září 2008

Přišlo to tak nějak samo. Při výběru převzatých skladeb jsme si ani neuvědomovali, že nám postupně přibývá rockový repertoár z šedesátých a sedmdesátých let. Přesto se snažíme, aby základ byl bluesový. Petr se s tím už smířil a zdá se, že v tom našel i jakési zalíbení. Jak by také ne, muziku v tomto období nedělali žádná béčka a  dodnes je co obdivovat. Nevím jak publikum, ale my jsme si nejvíc užili skladby z dílny Led Zeppelin „Since I've Been Loving You“. Další novinkou byla „Never Before“ z repertoáru mých oblíbenců Deep Purple a konečně poprvé od nás zazněla i „Nobody Knows You When You're Down And Out“ Jimmiho Coxe, kterou má v playlistu Eric Clapton. Publiku musím opět poděkovat za skvělou atmosféru a jestli se na nás chystáte i příště, tak vzhledem k obsazeným pátečním termínům budeme v Parníku k mání až 16. ledna 2009.

JBP, 16.09.2008

Čtvrté bienále sympozia Landek 08

Stejně jako předloni jsme měli i letos tu čest si zahrát při zahájení sochařského bienále na Landeku. Velká škoda, že nevyšlo počasí, protože jsme se museli nastěhovat do „řetízkové šatny“, kde bohužel architekt nepamatoval na akustiku. Proč taky, vždyť nemohl tušit, že se tady bude někdy provozovat hudba. Přes veškerou snahu našeho zvukaře Radima zčitelnit hrané skladby to prý nejlíp znělo zvenku, ale tam bohužel převážně pršelo. Nicméně se přítomní bavili, akorát my jsme z toho byli dost špatní. Muzikanti, kteří měli někdy možnost hrát ve výrobní hale nebo tělocvičně vědí, o čem je řeč. Sochaři jsou veselá kopa a tak jsme si trochu oprášili angličtinu, aspoň v tom smyslu, že jsme porozuměli slovům chvály, na které jsme zkušeně reagovali děkováním. Asi bychom se ve světě neztratili...

Bienále bude letos trvat do 12. září, kdy by měly být všechny sochy hotovy, ale můžete se kdykoliv přijít podívat, jak se jednotlivá díla tvoří. Zdravíme taky Martina Kuchaře, který tuto akci organizuje a držíme mu palce, aby vše dopadlo na jedničku, jako ostatně vždy.

P.S. Kdyby tady zabruslil některý z fotografů, který by nám mohl poskytnout nějaké fotky z této akce, byli bychom mu nesmírně zavázáni.

JBP, 16.08.2008

Konec školního roku

Parník červen 2008

jsme oslavili dalším koncertem v Parníku. Nastává čas dovolených, lázeňských pobytů a vůbec relaxace. Na chvíli si od muziky odpočineme, ale v srpnu nás čeká akce na Landeku, na kterou si budeme muset oprášit skladby, které jsme už dlouho nehráli. Zazní tam ale také několik premiérovek, které vám předložíme 12. září opět v Parníku. Přejeme všem svým příznivcům pěkné prožití letních měsíců a samozřejmě nezapomeňte sem tam navštívit nějakou tu hudební produkci.

JBP, 21.06.2008

Pozvánka

Po třech měsících pauzírování se blíží další Parník. V žádném případě jsme nelenošili, ba naopak! Připravili jsme pro vás pár novinek, ale nebudu zde prozrazovat jaké a pevně věřím, že nudit se nebudete.
Takže na shledanou v pátek 20. června od 20:00 hodin v ostravském klubu Parník.

JBP, 12.06.2008

Moribundus Tour

Takto (trochu nadneseně) jsme nazvali sérii tří koncertů uskutečněných v průběhu jednoho týdne. Jenom pro pořádek nutno dodat, že termíny koncertů v tak krátké časové návaznosti byly domluveny spontánně.

14.03. Ostrava, klub Parník
V Parníku bylo jako obvykle plno, i když spousta známých svou nepřítomnost téměř se slzou v oku v dostatečném předstihu avizovala. Pro příznivce blues-rockové muziky sedmdesátých let jsme do repertoáru přidali čtyři nové skladby:
  • Move Over (Janis Joplin)
  • Hey Joe (Jimy Hendrix)
  • Hush (Billy Joe Royal v úpravě Deep Purple)
  • Walking By Myself (Jimmy Rodgers, úprava Gary Moore)

Výběrem těchto skladeb jsme dle reakce obecenstva kápli do noty všem přítomným věkovým kategoriím, ale nejvíce nás potěšila reakce náctiletých, protože se opět potvrdila nadčasovost této muziky. Foto

20.03. Ostrava-Michálkovice, hospůdka Pjetka
Předesílám, že název hospůdky je správně. V tomto zařízení jsme hráli v rámci „Pjetkování 2008“. Musím jenom souhlasit s Pavlem Polokem, který o Pjetce napsal: „Tato hospůdka funguje něco přes rok a za tu dobu se vytvořil sympatický fenomén, široko daleko ojedinělý. Díky tomu, že se tu schází skupina lidí, která se dovede a chce slušně bavit, vytváří řadu zábavných a kulturních akcí za vydatné podpory majitele. To není obyčejná putyka, kde by chodili alkoholici a darmošlapové, zde se chodí lidé bavit, nebo si pročistit hlavu po celotýdenním pracovním vypětí. Prostředí je tak specifické, že v něm neztratí důstojnost jakákoliv akce. Bylo by potěšitelné, kdyby směr kterým se přátelé PJETKY ubírají byl trvalý.“.
K tomu není co dodat.

22.03. Nový Jičín, hospoda U Tučňáka
Velké „T“ v názvu hospody je také v pořádku, neb majitel se jmenuje Jan Tučňák. Byla to velmi příjemná, téměř jakoby rodinná akce. V prostoru o něco větším než obývací pokoj jsme před veřejností hráli poprvé a byla to docela zajímavá zkušenost.

JBP, 27.03.2008

Pozvánka

Období chřipek nás už doufám minulo, taky plesová sezóna pomalu končí a my se chystáme na další koncerty. Pár nových věcí je nazkoušeno, takže nám nezbývá než vás srdečně pozvat v pátek 14. března na první letošní vystoupení do ostravského Parníku. Začátek je jako vždy ve 20:00.

JBP, 06.03.2008

jdi na začátek stránky