Blues band

Kontakt


Facebook

© 2009-2017 JBP

Ročník 2007

Uzavřeli jsme další sezónu

klub Parník Ostrava

Vrátím se krátce k poslednímu koncertu v Parníku. Musím přiznat, že nový repertoár byl šitý horkou jehlou, ale všechno dopadlo velmi dobře. Pozvali jsme si jako hosta mladou, velmi talentovanou studentku ostravské konzervatoře, violončelistku Terezu Kovalovou, která se kromě hry na tento nástroj zabývá i zpěvem. Měli jsme trochu obavy, jak vyloženě jazzové skladby, které zpívala, zapadnou mezi bluesovky, ale dle ohlasu publika to bylo příjemné zpestření večera. Ještě že kapele jazz nedělá potíže. Zahrála si s námi i ve skladbě Tears In Heaven, kde part pro violončelo zaranžoval náš jedinečný foukač Oskar a nutno dodat, že se mu to podařilo na výbornou. Největší radost mám z nastudování skladby „Lazy“, která patří do repertoáru skupiny Deep Purple a kterou jsme tady také uvedli v premiéře. Premiérově zazněly i skladby z našich řad a to Petrova „Houmlesák“ a moje „Nervy v kýblu“. Divákům musím poděkovat za velmi příjemnou atmosféru, byli jste skvělí.

Při pohledu do sekce „Koncerty“ je na první pohled patrný jejich úbytek v roce 2007. Toto nebylo zapříčiněno nezájmem pořadatelů, ale téměř půlroční pauzou z důvodu řádění moribundu. Nebudu to více rozvádět, ale rok 2007 mu přál více, než bychom si přáli my. Na podzim také odpadly tři koncerty z čehož taky nejsme odvázaní, ale takový byl prostě osud. Snad bude rok 2008 pro nás a potažmo i pro naše příznivce příznivější.

Jelikož do konce roku zřejmě nebude důvod k psaní nového článku, chtěl bych popřát nejen za sebe, ale za všechny Moribunďáky všem lidičkám krásné a příjemné vánoční svátky a v roce 2008 ať se vám splní vše, co vás učiní opravdu šťastnými.

JBP, 21.12.2007

Poslední letošní koncert bude 13.12.2007

Stejně jako před rokem vyšel poslední koncert roku na Parník. Na tomto místě jsme vystupovali nejčastěji, takže vlastně můžu říct, že rok ukončíme na domovské scéně. Aby jsme se moc neokoukali a neoposlouchali, pozvali jsme si na jeviště mladého hosta a nazkoušeli jsme pár nových skladeb. Bude to náš vánoční dárek pro vás. Přijďte se tedy nechat překvapit.

JBP, 09.12.2007

A po roce v Jazz Clubu Havířov

Jazz Club Havířov

Je to opravdu rok, co jsme poprvé a zatím naposledy zahráli v tomto nejznámějším havířovském klubu. Tehdy tam na nás přišlo mnoho muzikantů, kterých je v Havířově hafo. Vysledovali jsme taky, že na naše koncerty v Ostravě jezdí z Havířova dost posluchačů, kteří na nás dostali z různých zdrojů kladné reference. Jsme tedy sami zvědavi, jak se Jazz Club naplní letos. Myslím, že máme v repertoáru dost lahůdek pro oba tábory. My, jako kapela, si určitě vychutnáme příjemnou atmosféru panující v tomto klubu a také v premiéře nové Mesa Boogie Petra Vitáska.

JBP, 03.11.2007

Po půl roce v Parníku

Parník

Zní to divně, ale vynechali jsme pouze jeden „parníkový“ termín a to v květnu. Během té doby jsme se věnovali všemu možnému, jen ne Moribundu, protože jsme čekali na Petrův návrat z poměrně dlouhé nemocenské. Kdo si počká, ten se dočká, a taky že jo. Plný Parník byl tou nejlepší medicínou na veškeré moribundy, které nás provázejí. Kdo tam byl, ví o čem píšu. Na své neduhy snad zapoměli i diváci. Bohužel jsme nenašli čas na nové rozpracované skladby z naši dílny, ale do prosince je určitě zvládnem.

Mesa Boogie

Tím nemyslím, že jsou tak složité, ale začal školní rok a většina z nás se bude věnovat mladým nadějným umělcům, které budeme vzdělávat hlavně v odpoledních hodinách. Tím se nám minimalizuje časový prostor pro zkoušení. Nicméně cíle jsou vytčeny, takže o novinky v prosinci nepřijdete. Pro kytaristy mám taky perličku. Petr si pořídil nový aparát, a je to maso.

JBP, 18.09.2007

Bluesování v Hrádku

První veřejné vystoupení po cca šesti měsících pauzy jsme absolvovali na obecní slavnosti „Den Hrádku 2007“. Program byl komponován jako lidová zábava pro všechny věkové skupiny, takže v tomto směru by se mohlo zdát, že pro blues tam nebude posluchačstvo. Bohudík jsme se mýlili a utvrdili jsme se v tom, že blues je nadčasová muzika určená pro kohokoliv. Atmosféra byla výborná a nemalý podíl na tom má i skvělá práce organizátorů, včetně technického týmu kolem Leszka Sajdoka. S takovými lidmi je radost spolupracovat.

JBP, 26.08.2007

Pozor na Moribundus!!!

Už třikrát se nám stalo, že jsme byli upozorněni na neaktuálnost našich stránek v sekci „Koncerty“. Někdo viděl avizovaný koncert Moribundu na netu nebo plakátu a ve zmíněné sekci chyběl. Stalo se pouze to, že jistá kapela si změnila svůj původní název na Moribundus aniž by si dala práci se zjištěním, jestli ho už někdo nepoužívá. Naše příznivce bych jenom upozornil, že tato kapela hraje na blues dle článků na netu až příliš rychle.

JBP, 19.08.2007

Konec prázdnin

Děti a studenty bych uklidnil, jedná se pouze o konec našich „hudebních“ prázdnin. Kapelník se nám uzdravil do té míry, že můžeme téměř naplno, nicméně v rámci zdravotních možností zkoušet a v zápětí na to i veřejně vystupovat. Máme na programu pár zkoušek a pak hurá na jeviště. V průběhu letních prázdnin budeme k slyšení pouze v Hrádku u Jablunkova v rámci Hradeckých dní 25. srpna od 20:00 na místním hřišti. Hned 7. září rovněž od 20:00 jsme k zastižení v ostravském Parníku. Pauza to byla dlouhá a my jsme na hraní docela nažhavení, takže máte se na co těšit.

P.S. Libor si pořídil nové klávesy Korg X50, gratuluji.
Korg X50

JBP, 10.07.2007

Parník se odkládá

Po včerejší návštěvě u nejvyššího moribunda Petra Vitáska jsme museli konstatovat, že plánovaný koncert 18. května v Parníku nebudeme moci odehrát ze stejných důvodů jako jsem uvedl v předchozím článku. Jelikož Parník se domlouvá cca tři měsíce dopředu, vypadá to na koncert až někdy na podzim. Jestli bude nějaké hraní v průběhu prázdnin se uvidí, a vy to zjistíte při sledování termínů v sekci Koncerty.

JBP, 07.04.2007

Opava se odkládá

S lítostí musím všem potencionálním návštěvníkům našeho koncertu, který se měl konat 5. dubna 2007 v opavské vinárně „U Přemka“ oznámit, že koncert se odkládá na neurčito. Důvodem je bohužel vážný zdravotní stav kapelníka Petra Vitáska. Všichni mu držíme palce, aby se z toho co nejdříve vylízal.

JBP, 28.03.2007

Rok 2007 otevřen - jak jinak než v Parníku

Parník

Pravda, tento článek píšu s menším spožděním, ale nějak nestíhám a kolegové spoluhráči mě v tom bohužel nechávají samotného. Takže koncert v Parníku domluvený ještě vloni na letošní 8. březen jsme očekávali s napětím, protože jednak to byl čtvrtek, kdy nechodí tolik lidí jako v pátek, a jednak tento datum jak jistě víte připadá na MDŽ, což buď mohlo být dobře, protože pánové mohli své polovičky vytáhnout za kulturou nebo se taky mohlo stát, že pánové raději zůstali s partnerkama doma, kde se jim mohli náležitě věnovat. Nicméně posluchačů přišlo celkem dost a poměr mezi „štamgastama“ a „prvoposluchači“ byl cca 50:50. Zazněla zde v premiéře Petrova píseň „Moribundus Blues“, jejíž text vychází z reálné životní zkušenosti, takže to dle mého předpokladu u lidí zabralo. Já jsem si udělal taky svou malou premiéru s novou basou, u které mi ale trochu vadí velká spotřeba baterek, vzhledem k tomu, že je to akustika. Další Parník s námi připluje v pátek 18. května, kde zazní v premiéře další skladba, kterou si přeci nemůžete nechat ujít.

JBP, 20.03.2007

Pozor změna!!!

Po dohodě s pořadatelem se mění termín koncertu v opavské vinárně „U Přemka“, a to z 19.04.2007 na 05.04.2007. Začátek zůstává ve 20:00 hodin.

JBP, 02.03.2007

Okurková sezóna

Co se týče Moribundu, tak určitě, ale jednotliví členové nezahálejí. Petr si opět upevnil pozici kapelníka, protože v těchto dnech končí přes měsíc dlouhou nemocenskou. Nezahálel však a světlo světa spatřila nová skladba „Moribundus Blues“, kterou budeme v nejbližší době zkoušet. Některým z nás už pomalu končí plesová sezóna a těšíme se konečně na seriózní umění. Já si mimo to doléčím chřipku, která byla velmi směšným pokusem na dosažení lepší pozice v hiearchii kapely, ale snaha byla. Martin má za sebou zkouškové období, takže nám nezbývá než se začít připravovat na další sezónu. První koncert v letošním roce bude v Parníku a  to na MDŽ od 20:00 hodin, kde Vás tímto srdečně zveme.

JBP, 07.02.2007

jdi na začátek stránky