Blues band

Kontakt


Facebook

© 2009-2017 JBP

Ročník 2006

Rok 2006 uzavřen

Parník 0612

Náš poslední koncert roku 2006 jsme odehráli v našem nejoblíbenějším klubu za hojné účasti publika, které nás až na pár výjimek slyšelo poprvé. Poprvé mohli také posluchači zaslechnout Petrův rokec s textem Pepy Streichela „Pípa a Ty“, který sklidil zasloužené ovace, hlavně u mužské části publika (že by to bylo textem?). Jelikož se do konce roku 2006 v souvislosti s kapelou nebude nic dít, tak bychom chtěli všem dobrým lidem popřát příjemné prožití vánočních svátků a do roku 2007 přejeme všem hodně zdraví, optimismu a hodně příjemných setkání s hudbou. Nezapomeňte sledovat i v příštím roce termíny, kdy se s Vámi budeme rádi setkávat na různých akcích.

JBP, 24.12.2006

Předvánoční bluesování

Zvonky

Při pohledu na předvánoční program ostravského Parníku se to v týdnu před vánocemi hemží kapelama, které patří ke stálicím tohoto klubu, a kdyby v pátek 22.12. vystoupil JUBand místo Borise Urbánka, byly by to všechno kapely personálně nějak spojené s Moribundem. Na čtenářích nechám, aby si všechny personální souvislosti vypátrali sami. V každém případě to bude naše poslední letošní vystoupení, takže Vás všechny srdečně zveme ve čtvrtek 21.12.2006 od 20:00 hodin.

JBP, 10.12.2006

Jazz Club 2.11.2006 v Havířově

Plakát na Jazz Club Havířov

Hned v úvodu musím přiznat, že vše naštěstí dopadlo úplně jinak, než jsme předpokládali. Provozovatel Jazz Clubu a zároveň stále aktivní bubenický nestor Jirka Bořuta nás varoval, že s návštěvností klubu je to všelijaké, navíc, když následuje pracovní den, třebaže poslední v týdnu. Snad možná proto se klub zcela zaplnil především muzikanty a musím předeslat, že ne ledajakými. Nebudu je jmenovat, abych na někoho nezapoměl, ale všechny je zdravíme. Právě proto, že jich tam tolik přišlo, očekávali jsme poněkud chladnější publikum a to bylo pro nás další milé překvapení. Zavděčit se muzikantům je o hodně těžší než běžnému posluchači, protože muzikanta neopijete rohlíkem. Po koncertě jsme se s něma tak zakecali, že jsem se dostal domů až kolem třetí ráno. Ten čas poněkud rychleji plynul. A shrnutí? Byl to velmi příjemný večer s příjemnými lidmi a těšíme se na další setkání, kdy si třeba vyměníme role.

JBP, 04.11.2006

První koncert v Havířově

Jazz Club Havířov

Je to sice trochu narychlo, ale vzhledem k plánované operaci kapelníka se náš koncert v havířovském Jazz Clubu uskuteční už ve čtvrtek 2.11.2006 od 20:00. Pozdější termín by byl ohrožen. Takže Havířove, těšíme se na tvou účast a samozřejmě skvělou atmosféru, vždyť s námi hrají dva z vás.

JBP, 25.10.2006

Koncert 6.10.2006 ve Vratimově se ruší

Stalo se jen to, že se na poslední chvíli (dnes večer) natolik porouchala zvuková aparatura, že nebylo možné ji zprovoznit a přes veškerou snahu zvukaře se nepodařilo obstarat náhradu. S majitelem klubu jsme se domluvili, že koncert během tohoto podzimu uskutečníme, ale musíme se domluvit na termínu. Všem, kteří se zítra do klubu chystali se omlouváme a věříme, že se letos ještě uvidíme.

JBP, 05.10.2006

Parník v září 2006

Parník

Premiérový týden končí a vše dopadlo nad očekávání dobře. Petrova skladba zazněla jak měla, Libor si během krátké chvíle zvyknul na nový nástroj a mě se podařilo po roce získat doménu pro naše stránky. Co víc si přát. Příští pátek si ještě zahrajeme ve Vratimově a pak máme menší pauzu v koncertování, kterou využijeme k nácviku nových věcí. Pauza je daná také tím, že začal školní rok a čtyři z nás se věnují mladým hudebníkům. To zabere také spoustu času, navíc když to někteří děláme při zaměstnání. Termín dalšího Parníku není ještě pevně stanoven, ale bude to buď konec tohoto roku nebo začátek příštího, stačí sledovat kolonku „Koncerty“ a potom se nalodit.

JBP, 01.10.2006

Pozvánka do Parníku

Jelikož jsem v pravém sloupečku, kde vás informuji o chystaných koncertech musel zmenšit písmo, aby tam vlezl i delší název města, mohli jste tak snadno přehlédnout, že již tento pátek 29.9.2006 budeme od 20-ti hodin opět koncertovat v ostravském Parníku. Ten den se v tomto klubu odehrají dvě premiéry:
1. Ostrava uslyší novou skladbu Petra Vitáska
2. Libor Šipula vystoupí premiérově se svým zcela novým nástrojem Kurzweil SP76
To si přece nenecháte ujít.

JBP, 27.09.2006

Jak se peče v brněnské Staré Pekárně

Stará Pekárna

Nebojte se, recept na pečivo to určitě nebude. Příznivci muziky určitě znají tento klub z pořadů ČT Brno „Blues ze Staré Pekárny“. Významem je tento klub pro brňáky něco jako pro ostraváky Parník, proto jsme se chtěli prezentovat právě tam. Očekávali jsme vzhledem k pestré nabídce klubu slabou diváckou účast na neznámou kapelu, ale byli jsme příjemně překvapeni. I když se Pekárna s Parníkem co se týče kapacity klubu nemůže srovnávat, oku muzikanta lahodí, když jsou posluchači pro nedostatek židlí ochotni dvě hodinky poslouchat ve stoje. Atmosféra byla výborná, ale bohužel jsme museli okamžitě po koncertě zabalit nástroje a vyrazit domů, abychom mohli ráno po pár hodinách spánku nastoupit svěží do civilního zaměstnání. Taky se tam výborně starají o pivní trubky, škoda jen, že ti co by si dali pár žejdlíčků řídili, a ti co neřídili se nemohli rozšoupnout ze zdravotních důvodů. Věříme ale, že se tam ještě někdy v budoucnu vyskytneme a moc se na to těšíme.

JBP, 06.09.2006

III. ročník bienále sympozia LANDEK 06

Landek 06

Nadpis zní trochu vznešeně, ale mezinárodní sochařské sympozium bylo naštěstí formální asi 20 minut, kdy se přivítali hosté, zástupci sponzorů a v neposlední řadě asi desítka sochařů a sochařek převážně z Evropy. Následovala prohlídka vernisáže v areálu hornických koupelen, ale to už jsme zúčastněným hráli pohodový blues k neformálním diskusím o všem možném. My (kapela) jsme bohužel neměli čas navštívit vernisáž, ale osobně si počkám na konec bienále (8. září 2006), kdy budou k vidění i díla vytvořená přímo v areálu Landeku. Co se týče našeho hraní, tak během naši produkce probíhala výše zmíněná neformální diskuse, ale když se přiblížil její konec, vzpoměly si některé přítomné dámy, že využijí naši muziky k tanci. Bohužel k tomu došlo až v úplném závěru, kdy už jsme hráli přesčas a měli zimou zkřehlé prsty. Jestliže jsme Vás muzikou dostatečně nenasytili, zveme Vás v pátek 29. září do ostravského klubu Parník. Snad se tam kousek placu k tanci najde.

JBP, 13.08.2006

Trochu technických informací

Web prošel grafickým redesignem. Grafické prvky jsem omezil na nejmenší možnou míru a celkové vyznění stránek nyní klade jasný důraz na textové sdělení webu. Nová verze by pak měla lépe vyhovovat uživateli zejména v oblasti navigace. Kódovou stránku jsem změnil z iso-8859-2 na utf-8, kdybychom někdy v budoucnu chtěli oslovit asiaty, azbukáře a další nelatinkáře. Kdyby tvrdošijní uživatelé MSIE objevili přes mou úpřimnou snahu o přístupnost na těchto stránkách nějaké obludnosti, vězte, že v normálním prohlížeči by je neobjevili. Opět doporučuji přejít na něco normálního, už mě ty oje... nebaví.

JBP, 12.08.2006

Začaly nám prázdniny

Z pohledu školního roku jsme včera odehráli poslední letošní akci a protože měla soukromější charakter nebudu se o ní rozepisovat, jenom vzkážu zúčastněným, že nám bylo moc fajn, ale ten Budvar budeme rozcházet delší dobu. Teď se bude každý z nás zabývat osobními záležitostmi jako např. lázeňskými procedurami, rehabilitacemi atd., abychom se začátkem srpna mohli připravit na další sezónu. Přejeme Vám všem pěknou dovolenou a nezapomeňte si při ni občas zajít na dobrou živou muziku.

JBP, 08.07.2006

Pozdě, ale přece

Zítra to bude týden, kdy jsme hráli v ostravském Parníku a já jsem do této chvíle dumal, co bych o tom napsal. V kapele jsme se shodli, že lepší atmosféru jsme ještě na koncertě nezažili a doufáme, že to nebylo pouze právě probíhajícíma volbama. Všem návštěvníkům za to ještě touto cestou děkujeme a věříme, že se tam v září opět setkáme.

JBP, 08.06.2006

MIŠ MAŠ ve Studénce

Miš Maš Studénka

Omlouvám se, že o této akci píšu až po týdnu, ale chtěl jsem počkat na fotky. Akce byla spojena s oceněním místních hudebníků, kterých je ve Studénce poměrně dost. Dost je v tomto městě i různých kulturních aktivit, proto mě překvapilo, že na takovou událost, jakou je koncert Petera Lipy přišlo tak málo lidí. Nicměně ti, kteří přišli byli skvělí. Byli jsme mile překvapeni (nebo zaskočeni?), že po nás chtělo publikum přídavek, protože jsme plnili úlohu předskokana hlavní hvězdy a dle smlouvy jsme měli hrát pouze 30 minut. O nic by nešlo, ale na této akci musel zaskočit za bicíma Kuba Kupčík, s kterým jsme měli jen dvě krátké zkoušky. Jarek Ožana měl totiž ten den povinnosti s bandem Jiřího Urbánka.

JBP, 27.05.2006

Nová nabídka v menu

Zahledíte-li se nahoru na nabídku menu, možná ti z Vás, kteří jste pravidelnými návštěvníky těchto stránek zaregistrujete novou nabídku "Ankety". Napadne-li Vás nějaké téma, které by stálo za anketu, dejte mi vědět.

JBP, 07.05.2006

Televizní premiéra v jednom dni na dvou kanálech

ČT1

Nestává se často, aby se kapela zvala do televizního live vysílání po půlroční existenci. Velmi nás toto pozvání do ostravského studia potěšilo a věřte, že jsme si to pěkně užívali. Celý tým je tam navýsost profesionální a ani na okamžik nám nezadali příčinu k nervozitě. Byly totiž akce, kdy jsme trnuli jestli vůbec začne koncert, ale tam jsme byli až podezřele klidní. Touto cestou ještě jednou děkujeme celému štábu a taky přátelům, kteří formou sms, prostřednictvím telefonu nebo při setkání nešetřili chválou.
Přestože máme natočeno dvd z této akce, nebudu ho dávat na web, protože tolik místa na serveru zase nemáme a stahování těch cca 390MB by Vás asi otrávilo. Udělal jsem alespoň pár snapshotů, které si můžete prohlédnout v naši galérii, když si kliknete na obrázek nahoře.

JBP, 29.04.2006

Live in TV

ČT1 od 6:00,
ČT2 od 9:00

Více jak měsíc nebylo o čem psát, protože téměř všechny moribundy zaměstnávaly různé mimomoribundí aktivity. O to víc se těšíme na úterý 25. dubna, kdy si spolu zahrajeme "naživo" v Dobrém ránu s Českou televizí. Většina z nás zkušenost s podobným nebo dokonce stejným pořadem má, ale poprvé tam budeme za Moribundus. Srdečně Vás zveme ke sledování bedny.

JBP, 21.04.2006

Je to tam

Odkaz do sekce MP3

Slíbili jsme vám, že začátkem roku natočíme demo a tímto považuji tento slib za splněný. Pro ty, kteří se nedostanou k našemu CD mám dobrou zprávu - přetavil jsem wavy na mp3 a vy si je můžete stáhnout ze sekce MP3.

JBP, 04.03.2006

Konečně ve studiu

Ve studiu Barbarella 26.02.2006

Vlivem obrovského tlaku na nás ohledně zveřejnění námi nahraných mp3 a touze pořadatelů vlastnit naše demo, jsme našli volný termín a vydali jsme se nahrát pár skladeb do studia Barbarella. V rubrice MP3 ještě žádné nahrávky nenajdete, protože míchačka bude až příští týden. Pro ty, kteří se už nemůžou dočkat mám ze studia alespoň pár fotek.

JBP, 26.02.2006

Hudební bazar

Když jsem poprvé mluvil o vystoupení Moribundu s Jirkou Zahutou, majitelem již věhlasného klubu "Hudební bazar" v Ostravě, navrhl mi termín, kdy se v onom klubu konají tzv. jazzové čtvrtky. 

Hudební bazar 9.2.2006

Byl jsem trochu v rozpacích, protože si myslím, že to co prezentujeme má k jazzu hodně daleko, ale nakonec jsem souhlasil. Nakonec jsem nelitoval, klub byl až na pár míst zcela zaplněn, navíc tam bylo poměrně velké procento muzikantů. Jestliže čekali na jazz, moc se jim omlouvám, ale podle reakcí jim námi hraný repertoár docela vyhovoval. Určitě se tam ještě párkrát ocitneme, ale hned tak brzo to nebude - nechtěli bychom se "ohrát".

JBP, 11.02.2006

Další Parník odplul

Parník 19.1.2006

Abych pravdu řek, měli jsme trochu obavy z návštěvnosti, ale čekalo nás příjemné překvapení. Jenom mi vrtá hlavou, kde ten Libor bere tolik známých - byla jich asi půlka osazenstva. Večer se - jak jinak vydařil, škoda jen, že jsem musel ráno do práce. Zalehnout téměř ve tři ráno a vstávat v šest už pro mě není, ale jednou za čas se to dá vydržet. Ještě bych rád vyzved umění mistra zvuku "Colomba", který se taky nemalou měrou podílel na celkovém výsledku. Pro ty, kteří propásli tento Parník mám zprávu, že si to v pátek 10. března tohoto roku můžou s námi užít znovu.

JBP, 20.01.2006

S novým rokem a basou

Poslední dobou jsem se dostával k počítačům, které jsou z hlediska doby pořízení super seniory. Když jsem jejich prostřednictvím navštívil tyto stránky, tak jsem zjistil, že na některých starších a vypálených monitorech

Yamaha BBNE2

prostě nejsou čitelné. Uvědomil jsem si taky, že ne všichni mají doma čerstvě pořízené monitory, a proto jsem se rozhodl k radikální změně vzhledu těchto stránek. Na bílou barvu jsem přešel taky s basou (viz obrázek), i když Rickenbackera budu nadále využívat - je to přece jenom legenda.

JBP, 15.01.2006

Začínáme

Parník

Svátky jsou za námi a vpluli jsme opět do víru pracovních povinností. Navíc jsme si někteří díky neskutečnému přívalu sněhu museli vzpomenout, jak se drží lopata aniž bychom si uhnali mozoly - pro muzikanty špatný to stav. Veškerá snaha byla stejně marná, ale snad se to co nejdříve zhojí. Jelikož nás za chvíli čeká další Parník, naplánovali jsme si pár zkoušek a hurá na pódium. A co vy? Navrhuji tedy: párkrát se vyspěte a pak hurá do Parníku (buďte ale v hledišti).

JBP, 07.01.2006

jdi na začátek stránky