Blues band

Kontakt


Facebook

© 2009-2017 JBP

Ročník 2005

PF 2006

PF 2006

Do konce roku 2005 se v souvislosti s kapelou nebude nic dít, tak bychom chtěli všem dobrým lidem popřát příjemné prožití vánočních svátků a do roku 2006 přejeme všem hodně zdraví, optimismu a hodně příjemných setkání s hudbou.

JBP, 18.12.2005

Martinov Live

Po příjezdu na místo to vypadalo divoce, nebyl připravený aparát a nikdo, kdo by ho případně zapojil.

U Maxima v prosinci 2005

Naštěstí přijel sám šéf podniku a vše dobře dopadlo. Publikum tvořilo kamarádstvo a příbuzenstvo účinkujících, takže atmosféra byla výborná. Naštěstí propagace nebyla téměř žádná, jinak by si neměli další hosté kam sednout. S majitelem klubu a zároveň muzikantem Mirkem Černým jsme se domluvili na další spolupráci, takže sledujte termíny.

JBP, 05.12.2005

Pozvánka k Maximovi

001Klikni pro zvětšení

Byl jsem si v servisu vyzvednout auto a napadlo mě, že když už jsem blízko Martinova tak zjistím, kde vlastně ten Maxim je, ať nebloudím v den akce. Kupodivu už druhý chodec, kterého jsem oslovil mě navedl správně. Z venku to vypadá jako vila a asi to kdysi vila i byla. Uvnitř to vypadá roztomile, v tom bývalém obýváku bude docela dusno, ale na druhou stranu tam bude super kontakt s posluchači. Pro ty, kteří by chtěli v sobotu 3.12. nasát mimo jiného i několik doušků bluesu mám informaci, že k Maximovi se dostanete tramvajemi 4 a 19 nebo autobusy 44, 51 a 58, vystoupíte na zastávce "Dílny DP Ostrava" a dál půjdete podle přiložené mapky. Začínáme ve 20:00.

JBP, 25.11.2005

Po Bluesovém večeru na Benátkách

V předchozím článku jsem se zmínil o lesoparku Benátky jako o vhodném prostředí pro blues, ale netušil jsem, že ho od doby, kdy jsem tam byl naposledy ještě vylepšili. Problémy s elektřinou

Benátky v listopadu 2005

však mají stále jako před více než deseti lety, kdy jsme tam hráli s Isabelem a několikrát za večer se nám restartoval počítač. No, jinak večer byl celkem povedený a řekl bych, že atmosféra byla téměř intimní. Jak jinak, když přišlo asi deset diváků. Možná je na škodu, že je tento areál mimo centrum, ale na druhou stranu by mělo být výhodou, že je ve středu Ostravy vzhledem k tramvajových spojům. Myslím si, že si zaslouží více zájmu ze strany diváků.

JBP, 12.11.2005

Bluesový večer na Benátkách

Jiří MížaJiří Míža

Po několika týdnech nečinnosti se chystáme na další koncert a to 10. listopadu 2005 v areálu Benátky u Hulváckého kopce. Vystoupíme tam společně s Jiřím Mížou, který se stylově pohybuje mezi bluesem, ragtimem a folkem. Osobně jsem ho viděl na jevišti jen jednou a bylo co poslouchat. Na Benátkách se sice blues moc nehraje, ale prostředí je tam pro něj dokonalé. Neváhejte a přijďte si to s námi a Jiřím vychutnat.

JBP, 28.10.2005

Křest už máme za sebou

Ve čtvrtek 15. září 2005 jsme absolvovali náš první samostatný koncert. Pozvali jsme na něj spoustu přátel hlavně z řad muzikantů a kupodivu valná většina z nich přišla.

Parník v září 2005

Nám i pořadatelům to udělalo velkou radost, takže ještě jednou touto cestou děkujeme všem za skvělou atmosféru. Ohlasy na koncert očekáváme v rubrice "Fórum", tam můžete psát skutečné dojmy. Naše dojmy jsou veskrze dobré, protože repertoár byl de facto nastudován během jednoho měsíce, přesněji tří dnů soustředění a třech zkoušek. Pochopitelně jsme měli trochu obavy z výsledku, ale vše dopadlo výborně.
Dramaturg Parníku Pavel Giertl s námi hned domluvil další koncert a to na 19. ledna 2006. Jste srdečně zváni.

JBP, 17.09.2005

Tři dny ve Vratimově

u Oskarů srpen 2005

Když jsme zjistili, že do Parníku můžeme společně udělat jen pár zkoušek a na hromadě máme spoustu nenacvičených věcí, domluvili jsme se, že se na tři dny zavřem u Oskarů na baráku a něco s těmy resty provedem. Jak jsme řekli, tak jsme udělali a díky neskutečnému pochopení Oskarovy ženy Ivety, Oskara juniora a psa Agi Kraken Krainy, kterým touto cestou musíme ještě jednou poděkovat za azyl, jsme alespoň podle mě odvedli velký kus práce.

JBP, 17.08.2005

Rošáda

Libor PyškoLibor Pyško

Tak už to prostě v kapelách bývá, jedni odcházejí, druzí přicházejí a my nejsme v žádném případě vyjímkou.

Jaroslav OžanaJaroslav Ožana

Z důvodu časového zaneprázdnění nás opustil jinak skvělý bubeník Libor Pyško a na jeho místo nastoupil k naši veliké libosti Jaroslav Ožana, kterého snad nemusím hudebně orientované veřejnosti, a to nejen v našem regionu, představovat. Příznivcům orchestru Jiřího Urbánka a zpěvačky Dany Vrchovské mohu jen vzkázat, že tam bude působit dál, takže nás nemusíte proklínat.

JBP, 31.07.2005

Uživatelům Internet Exploreru

Po několika týdnech výstavby těchto stránek jsem se dostal (omylem) k prohlížeči IE firmy MS. Když jsem zhlédl tyto stránky ve výše uvedeném prohlížeči, myslel jsem, že mě odvezou. Já, který si tak hledí pravidel jsem musel být v očích widláckého fandy za úplného břídila. Strávil jsem tedy svátky Cyrila a Metoděje a dokonce i mistra Jana Husa nad předělávkou těchto stránek, aby se alespoň trochu přiblížily mým představám. Nicméně nějaké formátovací příkazy přes styly IE nadále ignoruje, o java skriptech se taky nehodlám vyjadřovat, takže pokud můžete, stáhněte si nějaký normální prohlížeč, který ctí standardy.

JBP, 08.07.2005

První koncert - Parník 31.5.2005

Parník květen 2005

Nenechte se mýlit názvem titulku, trochu to zavání něčím jako první rande, ale v tomto případě šlo o první koncert kapely složené ze zkušených muzikantů. Blues i jazz patří do klubu a čím více koncertů kapela absolvuje, tím rychleji jde nahoru, protože jenom tam se muzikanti dokážou vzájemně vybudit na maximum. Na zkušebně se většinou domlouvají začátky a konce skladeb, forma, tóniny a další, pro posluchače nezajímavé záležitosti.
No a co se týká zmiňovaného koncertu, tak trval sice něco přes čtvrt hodinky, ale ověřili jsme si, že nám to spolu dobře funguje.
Budeme se snažit ze svých vystoupení doručit na tyto stránky nějaké fotky. Na této akci se zhostil role fotografa známý ostravský bubeník a perkusionista Kuba Kupčík.

JBP, 01.06.2005

První novinka

Parník

O naši kapele se mezi muzikanty obecně ví, ale ještě nás nikdo neviděl vystupovat naživo. Když jsme rozhazovali sítě, aby se v nich ulovili nějací muzikanti, zřejmě se všichni oslovení domnívali, že jde o něco funkčního. Měli jsme už nabídky na účinkování v klubech, dokonce nám byl nabídnut zájezd do sousedního Polska. V úterý 31. května máme první společnou zkoušku a hned ten večer nás čeká první veřejné vystoupení v ostravském Parníku, kde v rámci jazz talentu zahrajeme asi čtyři skladby. Pro ty, kterým to nestačí vzkazujeme, že celý večer odehrajeme v Parníku 15. září. Jestli se však vyskytne mimo to nějaké hraní, budeme o tom samozřejmě informovat na těchto stránkách.

JBP, 29.05.2005

jdi na začátek stránky